sobota, 24 stycznia 2009

Hiacynt

Doczekałam się hiacynta i ja. Prezent od przyjaciół. Czekam z niecierpliwością aż zakwitnie, bom ciekawa jego barwy, tajemnica to wielka. Podobno pani florystka tak nieuprzejma, że zdradzić nie chciała...

11 komentarzy:

katje pisze...

Na moje oko będzie fioletowy :) Bardzo fajnie wygląda ta doniczka ze świecą. Kopciuszku,czy te firanki są z Ikei? Zadowolona jesteś i czy dobrze przepusczają światło? Ostatnio 2 razy do nich podchodziłam...

AGUTEK pisze...

Kopciuszku, a w jakim kolorze jest doniczka w którym posadzony jest hiacynt? Producenci często wsadzają cebulki, do doniczuszek w kolorze, w którym mają być kwiaty :)

PS. Zpraszam do mnie, dopiero zaczynam i tak buro i ponuro samej mi siedzieć. :(

szewczykana pisze...

o jak miło popatrzeć na hiacynta, który ma już pąki... u moich dopiero wykluwają się liście... tak to jest jak się od cebuli chce hodować ;)

pszczola pisze...

ja również uważam,że będzie fioletowy :)
widzę, że tęskno wszystkim do wiosny.... ja z kolei zakupiłam żonkile i krokusa... zapachniało wiosną w domku :))

joanna pisze...

Fajni przyjaciele, co odgadują Twoje marzenia :))

Katje - mam taką firankę od 2 lat. Wisi w sypialni i najbardziej pasuje mi do nastroju-wystroju zimowego (w lecie mam coś bardziej zwiewnego).
Ja swoją 'podpinam pod boki' i w ten sposób od połowy okna 2 części rozchodzą się (nie wiem czy jasno tłumaczę?). To upięcie powoduje, że do pokoju wpada więcej światła, ale moje okno ma 1,4m szerokości, więc i tak muszę firankę marszczyć.
Jeśli uda mi się fotka to ją wrzucę u siebie.

Kopciuszku, sorki ze zajęłam tyle miejsca swoim wywodem ;) I gorąco Cie pozdrawiam.

kopciuszek pisze...

Te firanki są bardzo cieniutkie i przepuszczają bardzo dużo światła.

li. pisze...

Faktycznie tęskno do wiosny.Na kwiatach się nie znam zupełnie,ale ciekawa jestem Twojego hiacynta jak i mojego amarylisa, którego dostałam od m.i córki.Rośnie w górę jak szalony,aż wczoraj mierzyłam go, dziś również i wyszło aż 2 cm przez noc.Aż mi się wierzyć nie chce.

magoda pisze...

Wspaniały blog, piękne zdjęcia, inspirujące pomysły! Gratuluję!
Zapraszam do siebie, dopiero zaczynam. Pozdrawiam cieplutko!

Aliszek pisze...

Kopciuszku, może ta stronka przypadnie Ci do gustu (jeśli jeszcze jej nie znasz) i jakieś inspiracje zaczerpniesz http://fabulousfifi.typepad.com/

Alicja pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Alicja pisze...

Witaj Hiacyntowy Kopciuszku:)))
Kolory hiacyntów (jak widzę wszyscy mamy do nich słabość) rozpoznajemy po kolorze cebuli - jak jaśniutka będzie biały, im ciemniejsza to i kwiat ciemniejszy.
Pozdrawiam serdecznie,
Alicja

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails